Перейти к публикации

Ищу людей для общения на болгарском

Соня.
Здравейте! Казвам се Наталия. Много ми приятно, че нашият форум има тема, в която можем да общуваме на български език. Много го обичам! Не толково отдавно започнах да изучавам български, мисля, че, ще имам грешки) Извинявайте. С удоволствие ще практикувам своят език при вас!

Здравейте, Наталия,

Написали сте без правописни грешки. Поздравления!

Мадалина
Здравейте, Наталия,

Написали сте без правописни грешки. Поздравления!

Урааааа, много ми приятно. Най-важно да практикувам език по-често!

Соня.
Урааааа, много ми приятно. Най-важно да практикувам език по-често!

Здравейте, Наталия,

И в двете изречения сте пропуснали глагола Е. Този пропуск е разбираем, като се има предвид, че в руския език няма такъв глагол.

"Много ми е приятно. Най-важното е да практикувам..."

Мадалина
Здравейте, Наталия,

И в двете изречения сте пропуснали глагола Е. Този пропуск е разбираем, като се има предвид, че в руския език няма такъв глагол.

"Много ми е приятно. Най-важното е да практикувам..."

Забравих за глагола СЪМ! Когато бързам, понякога забравявам за него

Georgi BG

Привет, Настя! Хотите познакомится. Думаюй, что я неплохо знаю болгарский язнык и могу вам помогать.

,

Здравствуйте. Меня зовут Настя. Я из Днепропетровска. Заочно изучаю болгарский язык. Хотелось бы углубить свои познания, общаться с носителями языка, развивать свои языковые навыки. Имею слепой метод набора. Так что работа + языковая практика рассматривается. Интересно все, что связано с Болгарией: культура, литература, обычаи. Пишите, буду рада общению.
Гость Стефан Българин

Не хватает общения на болгарском. Ищу соотечественников для общения в л/с.

windcoast
Урааааа, много ми приятно. Най-важно да практикувам език по-често!

Урааааа, много ми е приятно! Най-важно е да практикувам този език / езика по-често.

Lik

Здравейте! И аз също искам да общувам на български! Много с е радвам, че има такива възможност!

Devushka

Мога да пиша по български:).

И все-таки как правильно на български или по български?

Я думала на...:oops:

windcoast
Здравейте! И аз също искам да общувам на български! Много с е радвам, че има такива възможност!

Здравей Лик. Надявам се да имате време да споделяте каквото си желаете, а аз ще се опитам да ви помогна като ви посоча направените грешки в разказа. Ако някой друг от форума има нужда от практикуване на устен език, нека да ми пише лично съобщение и ще му дам моя skype. Надявам се, че няма да се сърдите за "червените" забележки.:)

"Здравейте! И аз също искам да общувам на български! Много с е радвам, че има такива възможност!"

"Здравейте! Аз също искам да общувам на български (И - не е необходимо)! Много се радвам, че има такава / че тук имам такава възможност!"

Аз също искам да... = И аз искам да...

И все-таки как правильно на български или по български?

Я думала на...:oops:

Мога да пиша на български.

Lik
Здравей Лик. Надявам се да имате време да споделяте каквото си желаете, а аз ще се опитам да ви помогна като ви посоча направените грешки в разказа. Ако някой друг от форума има нужда от практикуване на устен език, нека да ми пише лично съобщение и ще му дам моя skype. Надявам се, че няма да се сърдите за "червените" забележки. :)

"Здравейте! И аз също искам да общувам на български! Много с е радвам, че има такива възможност!"

"Здравейте! Аз също искам да общувам на български (И - не е необходимо)! Много се радвам, че има такава / че тук имам такава възможност!"

Аз също искам да... = И аз искам да...

Няма да се сърдя, разбира се!

windcoast

Има един добър сайт за безплатно on-line обучение livemocha. com, създавате си акаунт и можете сами да си правите уроците (необходимо е да имате микрофон и слушалки). След което, други потребители на сайта ги прочитат и прослушват, и ви казват къде, и какво сте сгрешили. Вие също можете да помагате на други хора, които изучават език, който вие владеете добре.

Vailvi
Ярославна (Слава), Варна
И все-таки как правильно на български или по български?

Я думала на...:oops:

Конечно "на". Я видимо машинально написала "микс русско-болгарского". :D

Kaktu
Стефания, Стара Загора
Здравейте, Наталия,

Написали сте без правописни грешки. Поздравления!

Вы наверно не болгарка, ошибка есть, как раз именно в артикле.

Благодаря, Вие! Да, още имам затруднения) Освен това, имам проблеми със членуване на имена съществителни и прилагателни. По принцип, знам правила, но не винаги използвам ги корректно.

Здравейте! Казвам се Наталия. Много ми приятно, че нашият форум има тема, в която можем да общуваме на български език. Много го обичам! Не толковоа отдавноа започнах да изучавам български, мисля, че, ще имам грешки) Извинявайте. С удоволствие ще практикувам своят език при вас!

Есть одно очень простое практическое правило когда положено ставеть полный и когда короткий артикл. Заменяете проблемное слово словом "той", если предложение может существовать в таком виде - ставим полный член, если не может - короткий.

"... Ще практикувам той при вас" - так нельзя сказать. Значит должен быть короткий артикл - "своя език".:)

windcoast

"... Ще практикувам той при вас" - так нельзя сказать. Значит должен быть короткий артикл - "своя език". :)

:D:coffee::girlkiss:

В допълнение бих казал, че едно от изреченията бих построил малко по-различно.

Не толкова отдавна... = Неотдавна

Kaktu
Стефания, Стара Загора

В допълнение бих казал, че едно от изреченията бих построил малко по-различно.

Не толкова отдавна... = Неотдавна

Е, в случая може да се каже и "не толкова отдавна", и "неотдавна", не е грешка, даже в известен смисъл нюансира изказа.

windcoast

Абсолютно вярно! Не казвам, че е грешка, а че е едно и също. Съгласен съм за

даже в известен смисъл нюансира изказа.
, но при така построеното изречение аз бих използвал по-краткото "неотдавна". :rolleyes: Може би съм по-мързелив в изказа си. :)
Sofia

Сожелявам, че тема в застой... Беше много интересно.

Гость Стефан Българин
Има един добър сайт за безплатно on-line обучение livemocha. com, създавате си акаунт и можете сами да си правите уроците (необходимо е да имате микрофон и слушалки). След което, други потребители на сайта ги прочитат и прослушват, и ви казват къде, и какво сте сгрешили. Вие също можете да помагате на други хора, които изучават език, който вие владеете добре.

Много благодаря приятел!:woot::woot:

Если еще есть кто-нибудь, кто хочет общаться на болгарском языке, может обратиться ко мне. :)

Я хочу!

Здравейте :)

И я бы тоже не отказалась от общения на болгарском языке.

И я тоже.

Leto teplo

Здравствуйте. Самый простой вариант изучения языка, это находиться в языковой обстановке. Слушать, запоминать интонацию и ударение и самой все проговаривать. Как только дойдете до словарного запаса Елочки из 12 стульев, то можно продвигаться дальше. Ведь словарный запас не такой уж и велик и для общения хватит и порядка 500 слов. А вот интонация и акцент это так же достигается только путем наговора слов но их должен произносить болгарин. У русских нету правильно ударения при произношении и зачастую не те окончания. Да и в самой Болгарии много диалектов по стране. В общем удачи и терпения!

Swen123
Сожелявам, че тема в застой... Беше много интересно.

Если позволите - правильно будет: "СЪжалявам, че темаТА Е в застой..."

errd

Я думаю, что кроме словарного запаса еще надо иметь знания о принципах построения предложений. Я в болгарии 5 месяцев, запаса нахватался, а правильно его применить не умею, из-за этого меня часто "не разбрах", но это временно! :)

Кроме того, в силу специфики моей работы за компьютером у меня мало живого общения, поэтому очень поддерживаю эту ветку и хочу внести предложение организовать Google Hangout.

Там можно будет общаться голосом неограниченному количеству человек, достаточно иметь эккаунт в Google.

Если если есть желающие, предлагаю обменяться контактами:

skonyshev@gmail.com

Swen123
Я думаю, что кроме словарного запаса еще надо иметь знания о принципах построения предложений. Я в болгарии 5 месяцев, запаса нахватался, а правильно его применить не умею, из-за этого меня часто "не разбрах", но это временно! :)

Кроме того, в силу специфики моей работы за компьютером у меня мало живого общения, поэтому очень поддерживаю эту ветку и хочу внести предложение организовать Google Hangout.

Там можно будет общаться голосом неограниченному количеству человек, достаточно иметь эккаунт в Google.

Если если есть желающие, предлагаю обменяться контактами:

skonyshev@gmail.com

У меня есть гугл акаунт, только с googlehangouts никогда не занимался. Напишите пожалуйста, что нужно сделать.

Anem1
"не разбрах"

Не съм разбрал

Kaktu
Стефания, Стара Загора
Не съм разбрал

"не ме разбират".

Lik

Разбрахме...

Leto teplo

Ну вот и умницы. А поговорить на болгарском не проблема, у меня просто акцент сильный но все понимаю.

Test65

А что, тема завяла?

Я тоже хочу с кем-нибудь общаться на болгарском.

Взамен, могу предложить общаться на русском :)

Leto teplo

Вы сейчас где находитесь территориально?

Test65

Я в Бургасе. Взамен могу общаться на русском, если кому-то необходимо изучить русский :)

 

Вы сейчас где находитесь территориально?
Please sign in or register to post a comment.
  • Kraksenok

Войти

У вас нет аккаунта? Регистрация

  • Не рекомендуется на общедоступных компьютерах
  • Забыли пароль?

  • Создать...