Перейти к публикации

Долни Чифлик

Irinushka

@Наталенька, спасибо огромное. На рекомендованных сайтах побывала где то нет вообще. А где то доставка... Долгая. Мы всего на неделю. Хотелось что то красивое посадить чтоб по весне любоваться всходами. Ну как получится.

Наталенька
Наталья, Долни Чифлик

, в Варне в хоум Максе, в Практикер всегда есть выбор луковичных цветов. А питомник, который за Варной. Я могу описать только на словах. Это по старой трассе Варна-София, за село Тополи (оно в стороне) а питомник прямо на трассе. Сейчас попробую как-то на карте показать

https://www.google.com/maps/place/%D0%90%D0%9B%D0%94+%D0%9F%D0%90%D0%A0%D0%9A%D0%9E%D0%92%D0%95+%D0%98+%D0%93%D0%A0%D0%90%D0%94%D0%98%D0%9D%D0%98+%D0%95%D0%9E%D0%9E%D0%94/@43.2291,27.7620209,143m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x40a5ac68616ada87:0x6798790107394987!8m2!3d43.2294716!4d27.7620569

Irinushka

Класс! Нашла по карте. Обязательно постараюсь воспользоваться.:)

Irinushka

Спасибо. Да уже нашла на оlx. А со смородиной будем думать.:oops::thumbsdown:

 

Интересно! Нашла красную смородину с доставкой. А куда доставлять? Если в деревне нет улиц и дом фигурирует в покупке как номер участка.?

goldenplants.thumb.jpg.fe41dda891bd6b85b0bea4c21a5f41f9.jpg

goldenplants1.jpg.3e7039cda56e00f1d815cb31fcedcaaa.jpg

VikVas

, Если нет конкретного адреса, можно указать доставку на адрес почтамта села и, обязательно, номер телефона, по которому можно договориться с курьером о встречи и оплате (наложным платежом). Курьер позвонит Вам по прибытии к почтамту и Вы встретитесь.

Ирина_Обл
Ирина, Варна

, я весной заказала у Голденпланц- месяц ждала посылку, гранат не пустил ни одной почки, магнолия пришла слабая и умерла- вот не стала бы у них заказывать... Один можжевельник, он был с ЗКС- жив.

Наталенька
Наталья, Долни Чифлик

, сегодня в Лидл в г. Провадия распродажа луковичных. Сеть магазинов Лидл есть и в Варне

20190920_111123.thumb.jpg.3bf0c94bb624b17054878ce7b92702fa.jpg

 

Доброго вечера, всем! Что-то, уважаемые соседи давно не пишем в нашей ветке ((, неужто новостей нет ни у кого:)

Нам полностью заасфальтировали дорогу, сегодня разметку нарисовали)). Кое что вызвало улыбку, завтра сделаю фото.

Вчера все ближайшие соседи ходили голосовать, сказали, что благодаря кметице нашей улицы ремонтируют! Старается она, выбрали её и на следующий срок.:thumbsup:

Сегодня, в понедельник на рыночке в центре продавали саженцы. Выбор был очень приличный,3 вида черешни, вишнап, вишня,4 вида персиков, нектарин, айва, мушмула, 5-яблони,4-груши,5 видов слив, ну вот, что вспомнила.

Саженцы из области Торговище, где то 3-х летки по 5 лв., корневая в хорошем состоянии.

И мы, как обычно, не удержались:D, купили 3 саженца

Ну и главное, кому интересно, в следующий понедельник обещали опять приехать!

Julia est

@Наталенька, добрый вечер! А на какой срок кмета выбирают?

Наталенька
Наталья, Долни Чифлик

@Julia est, добрый вечер! Избирают на 4 года.

rayfest

Да, осталось только посмотреть, кто будет в общинских советниках и кто станет председателем (есть списки, но еще не окончательные). Так как "паричное распределение" зависит от них :)

Наталенька
Наталья, Долни Чифлик

@rayfest, Леночка, а общинские советники, это разве не те люди, которые в списках вместе с претендентом на кметство и на фото в бюллетене? И когда тебя назначали заведовать культурой;), это советник?

rayfest

@Наталенька, я назначена на должность. Структура кметсктва, как и читалища "советского типа" есть общински съвет - в община (да, те, кот. С номера за преференция) из них выбирают председателя и они решают финансовые вопросы (обществени поръчки и многие др.) А кмет принимает решения (глобальные) после одобрения от общински съвет. Так и в читалище, есть настоятельство, кот. Выбирают председателя и он решает, кто и как работает в читалище, только разница в том, что в читалище настоятельство и председатель не платени, а в общински съвет поучают разплаты (за участие в различн. Комисии и еще так за что-то, конкретно не знаю). В советское время так хотели контролировать расходование на государственные деньги, через такие советы, кот. Состоят от людей от города/села.

 

А назначение на должности - от кмета. Она решает, кого берет в команду работать.

 

oik0313.cik.bg/mi2019/decisions/140/2019-10-28 - ОТНОСНО: ИЗБИРАНЕ НА ОБЩИНСКИ СЪВЕТНИЦИ

 

oik0313.cik.bg/mi2019/decisions - ИЗБИРАНЕ НА КМЕТОВЕ

Наталенька
Наталья, Долни Чифлик

Доброе утро, Елена! Всем, доброго утра! Спасибо! P1170463.thumb.JPG.126e3525b647513b8fb2db09b9ea007e.JPG

Дождь зарядил, и как то сразу грустно и лениво)) Вот привыкли уже к солнечному свету, в Санкт-Петербурге снег лёг, а у нас ещё розочки с бутонами.

Вчера сорвала первый плод хурмы, не знаю, как в этом году получится угостить вас, мои дорогие приятели_frown, очень маленький урожай, можно сосчитать количество по штукам, а не ведрами. Как мальчики. Старший уже во второй класс пошёл?

Лена, мы тут с мужем думали-решали, как, куда на Новый год. Не пришли пока к единому мнению. В этой связи, есть ли какие-нибудь планы-задумки на празднование в городе? Может нужна помощь, я с радостью, чем смогу)))

Да, обещала фото дороги, вот сделали разметку, ну хорошо, а вот зачем у тротуара? Ясно, что обозначили обочину, но её как бы нет. Ну если только, чтоб в темноте никто в поребрик не въехал:oops: В принципе красиво:D, просто "улыбнуло"

P1170460.thumb.JPG.6fb67c8e3dc6be4a0ef83a2b810b507b.JPG

Julia est

@Наталенька, красивая теперь у вас дорога!

Наталенька
Наталья, Долни Чифлик

@Julia est, Доброе утро, Юлия! Это да:joyful:, даже дома на улице стали выглядеть более аккуратными что ли, ну как "в рамочке":D.

Смотрю, и народ ремонтирует свои жилища, многие. А самой стыдно, оконные рамы облупились, жуткое зрелище, но краску купили, ох, как бы теперь взяться за это "грязное дело"))

Аля
Балчик-Владивосток

@Наталенька, рада что у вас дороги такие красивые стали!

И действительно хорошие дороги очень украшают населенные пункты.

rayfest

@Наталенька, да, мальчишки растут, старшеньки во 2 классе, младшенький на след. Год в 1-й пойдет.

6 декабря - светване на елха. И скорее всего праздники с концертами растянутся на неделю-две, так как 100г Читалище празнует и все новогодние праздники будут по шапкой 100лет Читалище. Может и мы с друзьями один концерт споем. Конкретнее будет расписание празднико дней через 10.

А я за первый раз решила посадить физалис. Чудо чудное!!! И варенье шикарное и в салат его режу и кролика с ним запекала. На след. Год посажу больше. И особого уходе не нужно - только вода! И подвязываешь его, как помидоры. Советую, кто не сажал. Я сажала только овощной физалис весной посажу и ягодовый.

N58
посадить физалис. Чудо чудное!!! И варенье шикарное

Вы из овощного варенье варили?

Наталенька
Наталья, Долни Чифлик

@rayfest, в прошлом году у меня был высокий красивый куст, даже замариновала баночку физалиса. А в этом году чахлые совсем. Но у нас этот год не показателен, так как в нужный момент ухода за посадками я уехала.

@N58, и я читала, что бывает овощной и десертный, а есть ли не съедобные декоративные сорта?

Леночка, будем ждать тут афишу;)

 

Ой, объединились сообщения от 20 сентября и от 29 октября. Это я для себя пишу))), дорогу красили и саженцы покупала в понедельник 29.10, а то ведь через год забуду что когда:)

rayfest

@N58, да, овощной физалис немного кислее, чем ягодный и не такой оранжев., как ягодн.

 

@Наталенька, есть декоративный физалис - "китайские фанарики" внутри нету плода, только "фанарики" ярко оранжевого или красного цвета.

rayfest

НОВОИЗБРАНИТЕ КМЕТОВЕ И ОБЩИНСКИ СЪВЕТНИЦИ В ОБЩИНА ДОЛНИ ЧИФЛИК СЕ ЗАКЛЕХА ТЪРЖЕСТВЕНО

 

Днес в заседателната зала на община Долни чифлик се проведе първото заседание на новия Общински съвет. То бе свикано по закон от областния управител Стоян Пасев и целта му беше да избере председател на съвета.

Г-н Пасев честити на победителите в местни избори 2019 г. - кметове и общински съветници. Благодари и на гражданите за безпрепятственото преминаване на изборите в общината. „Обръщам се главно към общинските съветници - днес приключват пристрастията ви през кампанията и започва ефективната работа за благото на вашата община – заяви г-н Пасев. – Пожелавам на кмета и на съветниците след 4 години, когато мандатът приключва и давате отчет за направеното от вас, да можете с ръка на сърцето пред всички граждани да им благодарите за дадените мандати и да се гордеете с постигнатото“.

Г-н Пасев припомни, че в момента страната навлиза в изключително важен етап с кандидатстването по европейските програми, когато общините трябва да имат средства, за да участват в тях. Областният управител пожела на екипа на избрания за втори мандат кмет на община Долни чифлик Красимира Анастасова да започне да работи в тази насока, надграждайки постигнатото през последните 4 години. „В момента в хазната на страната има 2 милиарда лева излишък и пожелавам на вашата община да се включи активно в тяхното разходване“ – каза г-н Пасев. Според него Долни чифлик е една от най-важните общини в цяла България, защото именно оттук ще мине бъдещата магистрала „Черно море“, за която правителството вече отпусна над 14 милиона лева. „Пожелавам на г-жа Анастасова, да ме вика по-често тук, за да режа ленти на нови обекти. Това ще означава, че сте изпълнили програмата максимум“ – завърши г-н Пасев.

След това той покани кметовете и общинските съветници да положат клетва да работят за благото на гражданите на общината. Председателят на Общинската избирателна комисия Тихомир Петров връчи удостоверенията на народните избраници.

Областният управител връчи символичния ключ на община на кмета Долни чифлик Красимира Анастасова и й пожела успешен мандат. В своето експозе г-жа Анастасова припомни, че точно преди 4 години г-н Пасев е пожелал на тогавашните избраници да бъдат изпратени със същите аплодисменти, с които са ги поздравили с успеха на избори 2015. „За мен тези аплодисменти се върнаха с безспорната победа още на първия тур, заяви видимо развълнувана г-жа Анастасова. – Благодаря отново за доверието, което получих от вас за втори път. Доверие, което всекидневно трябваше да оправдавам. Признанието, а не вот, се дава на човек, на когото имаш доверие, че е изпълнявал обещаното. Такава е моята връзка като човек и като кмет с хората, за която не мога да не им благодаря и днес. Благодаря на тези, които ни подкрепиха с ясното съзнание, че работата ни за общината трябва да продължи по предначертания в програмата ни и утвърден през последните 4 години път на развитие. Благодаря и на тези, които гласуваха за моите опоненти, защото те ме стимулират да им докажа, че просперитетът на общината е възможен с много работа. Поздравявам за избора всеки кмет на населено място и всеки общински съветник. Убедена съм, че с вас ще работим почтено и безпристрастно за всеки жител на община Долни чифлик. Заявявам и категоричното си желание да работя с всички групи общински съветници и с всички кметове независимо от партийната им окраска, защото всеки един от вас представлява жителите на общината, а те не могат да бъдат ощетявани по никакъв начин. Вярвам в мъдростта на избирателите, които определиха състава на ОбС. Затова разчитам на подкрепата ви, защото именно в местния парламент се полагат основите на устойчивото развитие на общината, което с общи усилия трябва да продължим. Разчитам, че ще подкрепяте всички конструктивни предложения и общественополезни решения“ – каза т-жа Анастасова. Тя благодари за безупречната работа на Общинската избирателна комисия, на служителите в общинската администрация, които не загубили темпото, наложено им през изтеклия мандат, и, разбира се, на нейните близки и приятели за подкрепата.

Г-н Пасев повери ръководството на първото заседание на ОбС на най-възрастния избран съветник - Николинка Илиева. Тя също пожела ползотворна работа на съвета и даде думата за номинации за председател на местния парламент. Беше направено едно предложение – за Николай Николов, досегашен заместник-кмет на общината. След тайно гласуване той беше избран за председател на Общински съвет – Долни чифлик, с 18 гласа за и един въздържал се. Двама съветници от 21-членния ОбС не присъстваха на първото заседание. Г-н Николов благодари на колегите си за избора му и заяви, че се надява да работят ползотворно. След това той закри първото заседание на Общинския съвет.

 

Състав на Общински съвет – Долни чифлик, за мандат 2019-2023 г.:

1. Асен Димитров Асенов - ПП ГЕРБ

2. Драган Койчев Димов - БСП за България

3. Жеко Маринов Жеков - ПП ГЕРБ

4. Живко Душев Желев - ПП ГЕРБ

5. Иван Атанасов Илиев - ДПС

6. Иван Добрев Димитров - ПП ГЕРБ

7. Марин Димитров Булашиков - Движение ЗАЕДНО за промяна

8. Мехмед Ирхан Мехмед - ДПС

9. Мустафа Шевкетов Мустафов - ДПС

10. Неделчо Илиев Янков - БСП за България

11. Николай Димитров Николов - ПП ГЕРБ

12. Николинка Станева Илиева - ПП ГЕРБ

13. Росина Иванова Колева - ПП ГЕРБ

14. Сали Нуриев Салиев - ДПС

15. Стефан Тодоров Иванов - ПП ГЕРБ

16. Тодор Борисов Георгиев - ПП ГЕРБ

17. Траян Димитров Томов - ПП ГЕРБ

18. Фардин Ахмедов Бейтулов - ДПС

19. Христо Николов Георгиев - ПП ГЕРБ

20. Юлиан Димитров Иванов - Движение ЗАЕДНО за промяна

21. Янчо Иванов Янчев - БСП за България

 

Избрани кметове на населени места:

Иван Младенов Христов - кмет на Гроздьово

Петър Атанасов Георгиев - кмет на Горен чифлик

Лиляна Иванова Петкова – кмет на Пчелник

Филиз Рафетов Ахмедов - кмет на Венелин

Иван Михалев Иванов - кмет на Голица

Кера Димитрова Атанасова - кмет на Детелина

Петър Димитров Тинев - кмет на Старо Оряхово

Атанас Янакиев Кателиев - кмет на Шкорпиловци

Наталенька
Наталья, Долни Чифлик

Добрый день, соседи и гости! Здравствуйте!

С праздником всех! Будьте здоровы, счастливы, благополучны! Храни Господь вас и ваших близких от бед и тяжёлых испытаний!

Весёлых праздников! Честит Коледа!

1762279504_.thumb.jpg.c65eadeca461164558ef6f39487f401a.jpg 1293307939_.jpg.6d5cd357a0e1efdb03eb7ff3bbc8456e.jpg

rayfest

2085997594_2020.thumb.jpg.3f233c82efb2fbbeb1f0b30cbca2a524.jpg

 

С НОВЫМ 2020 ГОДОМ! ЖЕЛАЮ ВСЕМ ЗДОРОВЬЯ, ВОЛШЕБСТВА И УДАЧИ!!!

687402997_.thumb.jpg.bc605438df6c9991e531f035f3a93d5b.jpg

1379025106_2.jpg.ab29b862663514499651c575f8fc506c.jpg

Наталенька
Наталья, Долни Чифлик

Здравствуйте, дорогие и уважаемые соседи, друзья, гости!

Сердечно поздравляю вас с Новым годом! Пусть в этом году сбываются ваши планы и проекты, любви и взаимопонимания с близкими и родными! Будьте все здоровы, в бодром расположении духа и тела весь год и в последующие! Пусть радуют своими успехами, достижениями, послушанием и уважением ваши детки и внуки! Новых положительных эмоций и впечатлений, удачных и ярких путешествий, мира и доброты вокруг!

Будьте счастливы и здоровы много-много лет!

1225449173_.gif.cab44fb85ea396804d3a195a71e0afa6.gif

rayfest
2020.thumb.jpg.9e0611d8e5cd2dc33b123a17322ad4ab.jpg
Наталенька
Наталья, Долни Чифлик

@rayfest, Леночка, добрый вечер! Класс и очень красивая афиша:thumbsup: Неужели найдутся смельчаки;)?!

Мы были с друзьями на НГ в Русе. Городок понравился своими старыми зданиями, но много в "плачевном состоянии". На Дунае сфотографировались, в баню сходили 31 декабря:D. Поездка понравилась!:thumbsup:

P1180124.thumb.JPG.76ebed85b8e020e334ff6e5ad7ca5c54.JPG P1180197.thumb.JPG.cab28626aa06e90f9d811c59ac8662e9.JPG P1180200.thumb.JPG.94d0586cc68156e028ef57a56d1c4026.JPG P1180144.thumb.JPG.30401aad6c5b630bca0a5b7d70bcd657.JPG P1180205.thumb.JPG.d3202ec288b831cce07fe57d5c02d8ef.JPG P1180172.thumb.JPG.70a6194f10b17943308294c4255ff9a1.JPG

Наталенька
Наталья, Долни Чифлик

Доброго всем дня! С Рождеством!

Пожелания всё те же))), здоровья и бодрого самочувствия, хорошего настроения и радостных событий, благополучия и ярких впечатлений, заботы, любви и внимания родных и любимых людей!

743820486_.thumb.jpg.e6f762ece8ec31ba57a73eb8e706aad2.jpg 374310418_.jpg.466271e906bacb1c804ed9c8b9f44166.jpg

К нашему сожалению, не удалось организовать ритуал ныряния за крестом в Иорданов день.

Погода стоит сейчас очень не приятная, сильный пронизывающий ветер, видно не нашлось желающих окунуться в море:rolleyes: После обеда появилось солнышко и сразу теплее и веселее.

Первоцветы за домом готовятся расцвести))), фото сегодняшнее и декоративная айва

P1180227.thumb.JPG.979567989a24b28ac034688fdad1b10a.JPG

P1180210.thumb.JPG.5263169890982fcbee1079beb15eaf89.JPG

Вчера в СВА купили шампанское "Крымское", сделано в Болгарии обл. Търговище, последнюю, нам понравилось, очень. Даже очень, особенно по цене 3-30:D, если ещё увижу, куплю про запас. Кстати, дочери понравилось вино "Траминер", тоже винзавод Търговище. Цветёт уже неделю мой "декабрист" и скоро пора будет готовить семена для рассады.

P1180222.thumb.JPG.76b8699716d999d19a3577729660e812.JPG P1180212.thumb.JPG.e736d1538f570c334aae4c2f1cf62b8a.JPG

СолОМон

@Наталенька, В Кауфланде-Крымское-1.90...

Наталенька
Наталья, Долни Чифлик

@СолОМон, Сергей, спасибо! С Рождеством!

Ну вот ((, шучу, при случае посмотрим. А так то мы редко выбираемся в Варну, шампанское покупали у себя в Чифлике:)

Please sign in or register to post a comment.

Войти

У вас нет аккаунта? Регистрация

  • Не рекомендуется на общедоступных компьютерах
  • Забыли пароль?

  • Создать...